Náchodští ochotníci a „ jejich „ Casona……

Casonovo dílo“ Třetí slovo“, které má právě na repertoáru Náchodská divadelní scéna, je už čtvrtou z jeho inscenací , kterou nastudovala.

V překladu Dr. Hany Posseltové je zároveň českou premiérou! !!!!Po první hře „Stromy umírají vstoje “v roce 196O, následovala veleúspěšná „Jitřní paní“ v roce 1980, která tehdy slavila zasloužený úspěch nejen po celém kraji, ale byla oceněna i na 51. Jiráskově Hronově v roce 1981. Následovala „Bárka bez rybáře“, roku 1997 a byla zároveň českou amatérskou premiérou .

Casonovo„Třetí slovo“ s chutí nastudovali náchodští ochotníci jako čtvrté v pořadí. Na prknech, která znamenají svět, pod režisérskou taktovkou zkušené Lídy Šmídové dostali v této inscenaci svou první příležitost také naši nejmladší kolegové – studenti/maturanti. Hlavních rolí se s úspěchem zhostili Martina Jirásková jako Marga a Ondřej Sedláček jako Pablo. Neméně úspěšní byli i další mladí protagonisté jako L. Ficek a T. Škoda. Z dalších účinkujících jmenujme A.Jaroměřskou, M. Urbana a M. Malého. Staré, ale milující tetičky si s chutí zahrály dříve narozené a v Náchodě již známé herečky R. Klicperová a L. Šmídová.

A proč rádi hrajeme Casonu a nyní i jeho „Třetí slovo“? Pro jeho poezii a hudebnost jazyka, lidskost a v této hře ještě navíc i kus romantiky. A nejsme sami, kterým se Casona líbí. To nám potvrdili svým potleskem i diváci na premiéře 21. a 22. června 2016 v náchodském divadle.

V novém roce se „Třetí slovo“ po úspěšné komedii „Popel a pálenka“ rozletí mezi diváky po celém kraji!

Nejbližším termínem, kdy nás můžete vidět, je čtvrtek 16. února 2017 v Teplicích n.Met., následně hned v sobotu 18. února 2017 v 19,3O hod. v Červeném Kostelci v divadle J. K. Tyla, kde jsme účastníky tradiční Krajské přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla a v sobotu 8. dubna 2017 v Městském divadle v Jaroměři.

Těšíme se na Vás a na společná divadelní setkávání s přáním všeho dobrého po celý nastávající rok 2017!

Za Náchodskou divadelní scénu

Renáta Klicperová

Nahoru